Mediat maqedonase: Shqiptarët e “mbajnë shpirtin” me sanduiç

Mediat maqedonase: Shqiptarët e “mbajnë shpirtin” me sanduiç

Mediat maqedonase kanë filluar të thumbojnë Kombëtaren e Shqipërisë akoma pa filluar sfida. Portali “ekipa.mk” që ditën e djeshme ka publikuar lajmin e udhëtimit të Shqipërisë drejt Shkupit dhe e ka shoqëruar me përshkrimin: “Shqiptarët kanë bërë ndalesë në një ‘fast food’ për të ngrënë sanduiçë”. Në fakt lojtarët dhe stafi ndaluan për të pirë […]

Patriot dhe talent, ky është shqiptari i Amerikës që synon UFC-në

Patriot dhe talent, ky është shqiptari i Amerikës që synon UFC-në

Me shqiponjën dykrenare dhe flamurin amerikan, si edhe me kujtimin për nënën e tij tashmë të ndjerë, të gjitha këto të bëra tatuazh, përfshi hënën dhe yllin, me të cilën shfaq edhe besimin e tij në Zot, në të cilin mbështetet çdo herë, e gjejmë Lirimin të përgatitur për seancën e rradhës të ushtrimeve. Ai […]

Kosova do ta mësojë sot momentin kur do ripresë Kroacinë

Kosova do ta mësojë sot momentin kur do ripresë Kroacinë

Për shkak të kushteve të papërshtatshme të fushës, gjyqtari, në bashkëpunim me Delegatin e UEFA-s, vendosi që të pezullojë ndeshjen. Një lajmërim do të vjerë sot nga UEFA në momentin e përshtatshëm rreth vazhdimësisë së ndeshjes. Ndeshja ndërpritet në minutën e 21′për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Ndeshje me shumë mundësi do të […]

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i njohur i Arsenalit Granit Xhaka është martuar me të fejuarën e tij Leonitën. Xhaka ka postuar disa fotografi ku shihet nusja e tij me vello të nusërisë dhe ai i veshur me tesha të dhëndërisë. Nuk dihet se ku janë bërë fotografitë dhe se ku do ta bëjnë dasmën Graniti dhe Leonita.   […]

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i njohur i Arsenalit Granit Xhaka është martuar me të fejuarën e tij Leonitën. Xhaka ka postuar disa fotografi ku shihet nusja e tij me vello të nusërisë dhe ai i veshur me tesha të dhëndërisë. Nuk dihet se ku janë bërë fotografitë dhe se ku do ta bëjnë dasmën Graniti dhe Leonita.   […]

Një postim po bën xhiron e botës, a është kjo e ardhmja e Ibras

Një postim po bën xhiron e botës, a është kjo e ardhmja e Ibras

Zlatan Ibrahimoviç është një lojtarë i lirë. Ofertat për të janë të mëdha por është suedezi ai i cili shikohet si i pavendosur. Së fundimi një postim është bërë në Twitter nga faqa e Los Anxhelos i cili i uron mirëseardhjen suedezit. Nuk dihet serioziteti i kontakteve, por duke qenë një lojtarë i lirë nuk […]

VENDIMI/ Skënderbeu rrezikon që të kalojë një të “premte të zezë”

VENDIMI/ Skënderbeu rrezikon që të kalojë një të “premte të zezë”

Komisioni i Etikës nesër me shumë mundësi nuk do ta shtyjë më tej vendimin për çështjen e Skënderbeut, dhe burime në Federatën Shqiptare të Futbollit, bëjnë me dije se klubi korçar rrezikon jo pak. Skënderbeu rrezikon shumë. Mund të ketë heqje pikësh për sezonin e ardhshëm në Superligë, nga 6 deri në 12. Një mundësi […]

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich: Tashmë kemi vendosur cilët lojtarë do t’i blejmë

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich: Tashmë kemi vendosur cilët lojtarë do t’i blejmë

Siç duket skuadra gjermane Bayern Munich ka vendosur tashmë se cilët lojtarë t’i sjellë në “Allianz Arena” gjatë afatit kalimtar të verës. Shefi ekzekutiv i klubit, Karl-Heinz Rummenigge, ka thënë se ai dhe trajneri Carlo Ancelotti kanë vendosur rreth politikës së transferimeve për këtë sezon, transmeton Express. Bayern, i sapo shpallur kampion i Bundesligës, tashmë […]

Reali favorit ndaj Atleticos? Kështu përgjigjet Zidane

Reali favorit ndaj Atleticos? Kështu përgjigjet Zidane

Zidane mendon se nuk ka favorit në sfidën Real Madrid – Atletico Madrid Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se skuadra e tij nuk është aspak favorite ndaj Atletico Madridit në Ligën e Kampionëve, teksa shtoi se do të japin gjithçka në fushë për të fituar. “Nuk jemi favorit, është 50/50. Do të […]

Pas 22 viteve, Ancelotti thyen rekordin negativ të Bayernit

Pas 22 viteve, Ancelotti thyen rekordin negativ të Bayernit

Bayern Munich ka pësuar humbje 3:2 nga Borussia Dortmund në Kupën e Gjermanisë, duke u eliminuar në gjysmëfinale Kjo ishte ndeshja e pestë më radhë që Bayerni i Carlo Ancelottit nuk ka shënuar asnjë fitore, prej tyre dy barazime dhe tre humbje. Fillimisht kishte barazuar me Leverkusenin, kishte pësuar dy humbe me Real Madridin në […]

1 2 3 181