Ja raporti austriak për Deharin

Ja raporti austriak për Deharin

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit informon opinionin publik se Prokuroria Themelore në Prizren ka pranuar raportin e ekspertizës së analizave të video-incizimeve të kamerave të sigurisë, lidhur me rastin e vdekjes së të ndjerit Astrit Dehari, të cilat janë siguruar nga Qendra e Paraburgimit në Prizren, për intervalin kohor të datës 05.11.2016, nga ora 00:00:00 […]

Bëhet i plotfuqishëm dënimi për Zeqirja Qazimin dhe grupin e tij

Bëhet i plotfuqishëm dënimi për Zeqirja Qazimin dhe grupin e tij

Gjykata Supreme ka vërtetuar fajësinë e Zeqirja Qazimit dhe të akuzuarve tjerë të rastit të tij, duke i refuzuar si të pabazuara kërkesat për mbrojtjen e ligjshmërisë të mbrojtësve të dënuarve Zeqirja Qazimi dhe të tjerëve. KALLXO.com shkruan se ka siguruar aktgjykimin e Gjykatës Supreme të Kosovës që ka vendosur në kërkesat për mbrojtje të […]

Beka tregon zhvillime të reja për sulmin ndaj Zogajt

Beka tregon zhvillime të reja për sulmin ndaj Zogajt

Kryeprokurori i Prishtinës Imer Beka u shpreh sot se së shpejti do të dilet me rezultate konkrete në lidhje me sulmin ndaj drejtorit të burgjeve. Beka tha se hetimet kanë avancuar në lidhje me sulmin ndaj drejtorit të burgjeve Sokol Zogaj. “Posaçërisht jena marrë me rastin e drejtorit të burgjeve me të cilin rast kemi […]

Shifra alarmante abortesh për vetëm 7 muaj në QKUK

Shifra alarmante abortesh për vetëm 7 muaj në QKUK

72 abortime kanë ndodhur në Klinikën Gjinekologjike në QKUK vetëm në 7 muaj të këtij viti. Këto janë shifra të vetëm kësaj klinike. Mjekët në këtë qendër prapa kamerave pohojnë që numër të madh të aborteve ka në klinika private, për arsye të ndryshme. Edhe pse statistika nga këto klinika private nuk ka, Jakup Ismaili, […]

10 rregulla nga prindërit që ndikojnë në gjenialitetin e fëmijëve

10 rregulla nga prindërit që ndikojnë në gjenialitetin e fëmijëve

Shumë nëna ëndërrojnë që të kenë një fëmijë inteligjent dhe gjenial. Por, pavarsisht nga të gjitha këshillat dhe truqet në edukimin e fëmijëve, nuk ekziston asnjë libër dhe rregulla të caktuara se si t’i edukoni dhe rrisni ato. Nënat hebrenje, nga ana tjetër, nuk duhet të mbështeten në rregullat psikologjike dhe forumet prindërore që fëmijët […]

Pluhuri i KEK-ut vazhdon t’i ndot disa qytete (Foto)

Pluhuri i KEK-ut vazhdon t’i ndot disa qytete (Foto)

​Pluhuri i KEK-ut vazhdon t’i ndot disa qytete (Foto) ​Pluhuri i KEK-ut vazhdon t’i ndot disa qytete (Foto) Përveç qytetit të Obiliqit dhe fshatrave për rreth, pluhuri i KEK-ut vazhdon ta ndot ajrin në kryeqytet, duke vazhduar pastaj edhe Fushë Kosovën. Share

Kaltrina Ademi nga diaspora i përgjigjet gruas së ministrit (Foto)

Kaltrina Ademi nga diaspora i përgjigjet gruas së ministrit (Foto)

Bashkatdhetarja Kaltrina Ademi, i është kundërpërgjigjur ashpër, Meliza Krasniqit gruas së ministrit të Bujqësisë në largim, Memli Krasniqi. Bashkëshortja e ministrit përmes një postimi në “facebook” kishte thënë se po gërditët nga bashkatdhetarët, gjatë kohës kur ata po vinë për pushime në Kosovë. Postimi i saj u përcjell me reagime të shumta nga bashkatdhetarët tanë. […]

“Shpërthen” mërgimtari kundër gruas së Memlit: Nëse të vjen me vjell, shko kontrollohu se mos je shtatzënë…

“Shpërthen” mërgimtari kundër gruas së Memlit: Nëse të vjen me vjell, shko kontrollohu se mos je shtatzënë…

Dje Meliza Krasniqi, bashkëshorte e ministrit Memli Krasniqi, ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë, duke thënë se rutina e stinës së verës, po i bën atë të vjellë. Krasniqi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë së nuk është e drejtë që mërgimtarët të vijnë në Kosovë, dhe “me llafe me i […]

Lajm i mirë për 17-vjeçarin që ishte në veturë me 4 anëtarët e familjes që u aksidentuan në Prishtinë

Lajm i mirë për 17-vjeçarin që ishte në veturë me 4 anëtarët e familjes që u aksidentuan në Prishtinë

Qëndrim Alidema, 17 vjeç, ishte në veturë bashkë me 4 viktimat tjera të cilët humbën jetën tragjikisht në një aksident në Prishtinë. Gjendja shëndetësore e Qëndrimit deri para disa minutave ka qenë kritike, kurse tashmë ai është ngritur nga koma, shkruan Indeksonline. Lajmin e mirë e ka konfirmuar vëllau i Qëndrimit, përmes rrjeteve sociale. Share

Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë pohimet e italianëve se uji në Kosovë është kancerogjen

Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë pohimet e italianëve se uji në Kosovë është kancerogjen

Gazeta italiane “Il fatto quotidiano” gjatë ditës së djeshme ka botuar një tekst në të cilin shkruan se uji që e pimë është kacerogjen. Kjo e përditshme shkruan se kontingjenti italian me mision në Kosovë, të paktën deri më 2016 ka pirë ujë kancerogjen. Mjeku ushtarak, Ennio Lettieri, thotë se “Uji i analizuar më 2015 përmbante […]

1 2 3 132