Ky është çifti më i bukur që u martuan këtë verë (Foto)

Ky është çifti më i bukur që u martuan këtë verë (Foto)

Gjdo vit gjatë verës në Kosovë kemi dasma të shumta ku shumë çifte kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë, shkruan Botapress.   Edhe këtë verë kemi pasur shumë dasma ku të rinjët nga Kosova e nga diaspora shkëlqyen në ditën më të rëndësishme të jetës së tyre. Në Kosovë ka shumë çifte simpatike por çifti […]

Ti shofer i shfrenuar

Ti shofer i shfrenuar

Nje doktor qe punon ne emergjence e ka postuar kete fotografi dhe ka shkruar: Ti shofer i shfrenuar te ftoj te na vizitosh ne emergjence vetem nje dite qe ta kuptosh se ajo qe bene eshte krim dhe padrejtesi ndaj vetes dhe shoqerise. Shperndajeni Ju Lutem. Share

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Martohet futbollisti i njohur shqiptar

Futbollisti i njohur i Arsenalit Granit Xhaka është martuar me të fejuarën e tij Leonitën. Xhaka ka postuar disa fotografi ku shihet nusja e tij me vello të nusërisë dhe ai i veshur me tesha të dhëndërisë. Nuk dihet se ku janë bërë fotografitë dhe se ku do ta bëjnë dasmën Graniti dhe Leonita.   […]

Babai i 6 fëmijëve ka nevojë për transplant, veshka iu gjet por ta ndihmojmë të shkojë në spital jashtë shtetit

Babai i 6 fëmijëve ka nevojë për transplant, veshka iu gjet por ta ndihmojmë të shkojë në spital jashtë shtetit

Babai i 6 fëmijëve Nexhmedin Zeka ka nevojë për ndihmën tuaj. Ai vuan nga sëmundja e veshkave dhe gjëndja e tij është përkeqësuar shumë dhe duhet urgjent të bëjë transplantin e veshkës. Bashkëshortja e tij Ajkuna Zeka do tia ofrojë veshkën bashkëshortit por nuk i mbulojnë shpenzimet e operimit dhe qëndrimin në spital ne Turqi. […]

Ja si i kaloi ditët e fundit në Korenë Veriore studenti amerikan, Otto Warmbier (Foto)

Ja si i kaloi ditët e fundit në Korenë Veriore studenti amerikan, Otto Warmbier (Foto)

Në fotografitë e fundit në Korenë Veriore, Otto Warmbier, shfaqet shumë i lumtur pranë shoqërisë dhe vendasve. Në një fotografi ai shfaqet duke pirë birrë, duke qeshur me miqtë e tij, shkruan Daily Mail, transmeton portali arbresh.info Fotografitë janë para se ai të kapej duke vjedhur një poster propagandistik, ku më pas u burgos për […]

100 të rinj të Obiliqit aderojnë në AAK (FOTO)

100 të rinj të Obiliqit aderojnë në AAK (FOTO)

Aleanca për Ardhmërine e Kosovës si rrallëherë ka filluar të marrë anëtarë të rij edhe në komunën e Obiliqit. Edhe sot në Komunën e Obiliqit rreth 100 të rinj e morën kartën e anëtarësimit nga kryetari i këtij subjekti politik Ramush Haradinaj. E pranishme në takim Asambleistja e AAK-së në komunën e Obiliqit, Teuta Berisha […]

Edhe dy kosovarë pushtojnë Everestin (Foto)

Edhe dy kosovarë pushtojnë Everestin (Foto)

Alpinistët Nazmi Hasanramaj dhe Arineta Mula, më 22 maj 2017, pushtuan Everestin dhe ngrenë flamujt kombëtar e shtetëror në majën më të lartë të botës. Ekspedita e parë e ndërmarrë ndonjëherë nga ndonjë klub kosovar, që u përkrah nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kuvendi i Kosovës si dhe disa sponsorë privatë, përfundoi me […]

Ky është autori i sulmit në Manchester (Foto)

Ky është autori i sulmit në Manchester (Foto)

Autori i sulmit vetvrasës në Manchester u identifikua si Salman Abedi, 23-vjeçari me origjinë nga Libia dhe me nënshtetësi britanike. Sipas të përditshmes “The Sun”, raportohet se 23-vjeçari kishte rënë nën ndikimin e radikalëve Islamikë gjatë disa vizitave që kishte bërë në Liban, tek të afërmit e tij. Nga kontrollet e bëra në shtëpinë e […]

Bie nga kati i 9-të një person në lagjen Dardania (FOTO +18)

Bie nga kati i 9-të një person në lagjen Dardania (FOTO +18)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në vendin e quajtur Kurriz në Prishtinë. Një person i gjinisë mashkullore i moshës përafërsisht 50 vjeçare ka rënë nga kati i 9-të i një ndërtesë dhe ka vdekur menjëherë nga plagët e shkaktuara,raproton Tribuna Channel. Tribuna Channel në edicionin qëndror të lajmeve do të transmetojë edhe pamje […]

1 2 3 55