Zeka: Është arritur marrëveshja PAN-AKR , nesër ka gjasa të mbahet seanca

Zeka: Është arritur marrëveshja PAN-AKR , nesër ka gjasa të mbahet seanca

Deputeti i Nismës, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, e ka konfirmuar, se PAN ka arritur marrëveshje me AKR-në e Behxhet Pacollit.

“Unë mund ta konfirmoj se është arritur marrëveshja, dhe se nesër ka gjasa të mblidhet Parlamenti”, tha Zeka.

Sot kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka njoftuar se ka dal nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.