Lirohen aktivistët e VV-së nga arresti shtëpiak

Lirohen aktivistët e VV-së nga arresti shtëpiak

Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Egzon Haliti dhe Atëdhe Arifi janë liruar nga arresti shtëpiak pas seancës së mbajtur sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Lajmin për lirimin e tyre e ka bërë të ditur vetë Frashër Krasniqi përmes një postimi në Facebook, e po ashtu edhe avokati i tij Tomë Gashi.

“Ne seancën e mbajtur sot më 22.08.2017, Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar katër aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE ! Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti nga arresti shtëpiak, respektivisht nga paraburgimi”, ka shkruar Tomë Gashi në profilin e tij në Facebook.

Seanca e radhës do te mbahet më 25 gusht 2017 në orën 10.00. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.