Trump dërgon një delegacion në inaugurimin e Vuçiqit

Trump dërgon një delegacion në inaugurimin e Vuçiqit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka dërguar një delegacion për të marr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të Serbisë, Aleksandar Vucic, shkruajnë mediat serbe, transmeton ‘Indeksonline’.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, është publikuar përbërja e delegacionit presidencial të SHBA-ve që është përcaktuar të marr pjesë në inaugurimin e Vucic që do të bëhet sot dhe ku kanë konfirmuar pjesëmarrjen shumë personalitete nga vende të ndryshme. /Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published.