E premte, dominojnë temperaturat e larta

E premte, dominojnë temperaturat e larta

Gjatë gjithë ditës së premte do të dominojë moti i kthjellët dhe temperaturat e larta në të gjithë territorin ndërkohë qe ne zonat malore do të ketë edhe vranësira të lehta e kalimtare, njofton Meteoalb.

Temperaturat e ajrit mbeten te larta ne te dy vlerat ekstremale te dites duke bere qe maksimumi ne rang territori, te ngjitet mbi 35 grade C.

Leave a Reply

Your email address will not be published.