Shefi ekzekutiv i Bayern Munich: Tashmë kemi vendosur cilët lojtarë do t’i blejmë

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich: Tashmë kemi vendosur cilët lojtarë do t’i blejmë

Siç duket skuadra gjermane Bayern Munich ka vendosur tashmë se cilët lojtarë t’i sjellë në “Allianz Arena” gjatë afatit kalimtar të verës.
Shefi ekzekutiv i klubit, Karl-Heinz Rummenigge, ka thënë se ai dhe trajneri Carlo Ancelotti kanë vendosur rreth politikës së transferimeve për këtë sezon, transmeton Express.

Bayern, i sapo shpallur kampion i Bundesligës, tashmë veçse ka arritur marrëveshje me dy përfaqësues të kombëtares gjermane, Sebastian Rudy dhe Niklas Sule, të cilët u transferuan nga Hoffenheim.

“Tashmë veçse e kemi diskutuar politiken e transferimeve me Carlon dhe bordin dhe kemi vendosur se cilët lojtarë janë objektivi ynë,” ka thënë Rummenigge.

Ai ka premtuar se nga sezoni i ri Bayern do të ketë një ekip që është në gjendje të sfidojë për tituj përsëri.

“Sezonin e ardhshëm do ta kemi një ekip që është më shumë se në gjendje të sfidojë për tituj,” ka shtuar ai./Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published.