Sërish borë në Serbi (Foto)

Sërish borë në Serbi (Foto)

Gjatë së dielës, disa vende malore në Serbi u zbardhën nga bora, mirëpo edhe sot po mbretëron moti i njëjtë atje, transmeton Express.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar se temperaturat gjatë javës në Kosovës do të jetë relativisht të mira, në Serbi, në shumë vende kanë nisur reshjet e borës.

Zlatibori, Tara dhe disa qytete të tjera janë goditur edhe nga temperaturat e ulëta, në minus, shkruan Blic.rs/GazetaExpress/

Leave a Reply

Your email address will not be published.