Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë ditës së sotme sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin  ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejt 137si deri 8 m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.