Shpërthen Milaim Zeka: I quan lahpera Hashim Thaçin, Isa Mustafën…

Shpërthen Milaim Zeka: I quan lahpera Hashim Thaçin, Isa Mustafën…

Gazetari Milaim Zeka në një intervistë të dhënë për TV Dukagjinin ka drejtuar akuza shumë të rënda ndaj drejtuesve të vendit.

Ai tha se deklaratat e ushtarit serb në një intervistë të realizuar nga Zeka, e kanë tronditur fort.

“Paramendojeni se si një ish- ushtarë i UCK-së të thoshte se trupat e serbëve i kemi shkrirë në acid dhe me eshtrat e tyre kemi shtruar asfalt çka do të ndodhte. Vucic do të thërriste një konferencë me media dhe çështjen do ta çonte në Këshill të Sigurimit”, tha ai

E sipas tij, zyrtarët tanë po heshtin.

“Këta lahperat tanë nuk e thanë as edhe një fjalë, këta janë ta shantazhuar”, tha ai

Leave a Reply

Your email address will not be published.